top of page

Apie mus

Ladies' Circle yra tarptautinė organizacija vienijanti jaunas moteris nuo 18 iki 45 metų amžiaus. 

Prieš daugiau nei 80 metų drąsios ir veiklios Anglijos moterys, nusprendė įkvėpti laisvės ir vedinos savo vyrų, priklausančių Round Table International klubui, susibūrė į pirmąjį English National Ladies Circle Association(GB&I). Tad Ladies Circle istorija prasidėjo 1936m, Bournemouth mieste, Anglijoje. Išsyk moterys ėmėsi veiklos ir savo pagalbą nukreipė į ligonines.

1947m prie šios veiklos prisijungė Švedija ir dar po poros metų Danijos moterys. Po truputėlį ratas plėtėsi ir atsirado naujų klubų kitose šalyse.

1959m, gegužės 29d. Leiden mieste, Olandijoje per RTI AGM metu, buvo oficialiai įkurtas Ladies Circle International klubas ir suburta pirmoji LCI valdyba iš 4 narių, sukurta konstitucija. Pirmosios LCI valdybos prezidente tapo Molly Worley iš GB&I klubo. Dar prireikė keletos dešimtmečių ir 1994m LCI oficialiai atsiskyrė nuo RTI tapo visiškai savarankiškos ir susibūrė į pirmąjį AGM susirinkimą.

 

Mes tikime, kad visos moterys gali priimti save, gali kurti savo ateitį ir gali pakeisti pasaulį.

Ladies Circle International jungia 13000 moterų iš 39 šalių.

Daugiausiai LC klubų yra Švedijoje, jie vienija daugiausiai narių - 1631. Mažiausiai - tik vienas LC klubas su 12 narių yra Burundi.

Ladies Circle Lietuva istorija, ji brandi ir turtinga įvykiais.

2022 metų balandžio 9 dieną šventėme 20-etį LC Lietuva! Apie viską iš pradžių, nuo 2002m..

Ši idėja, organizuoti LC veiklą Lietuvoje, kilo aktyviai ir žingeidžiai Jolantai Kaminskaitei-Jonušauskienei, matant aktyvų Round Table veiklos modelį Lietuvoje, nes tuomet ji buvo Round Table atstovo žmona.

Kartu su Jolita Mikalkevičiūte jos sukvietė aktyvias įvairių sričių bičiules, viso 11 ir paprašė Round Table vyrų pagalbos, jie surado danių LC kontaktą ir jos sutiko tapti LC Lietuva krikštamotėmis.

Ir štai LC Lietuva krikštynos vyko 2002 04 06d., Naručio viešbutyje Vilniuje. Buvo suorganizuotas puikus, prašmatnus renginys, kuri savo dalyvavimu pagerbė Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė.

Na ir tuomet prasidėjo įtraukiancios veiklos ir kelionės. Moterys prisimena įsimintiną AGM Pietų Afrikos valstybėje, MTM Maltoje ir išvykas pas krikštamotės. Prasidėjo socialinė veikla, pagalba moterims Krizių centruose ir vaikams iš vaikų namų.

2006m Vilniuje įsikūrė LC 2, antras klubas!

2008 metais sausio 4d. Ladies Circle klubas tapo oficialia asociacija, LADIES CIRCLE VILNIUS. Tapome pasaulinio klubo dalimi ir įteisinta organizacija Lietuvoje, kurios steigėjomis tapo Lina Putriūtė-Nosevič, Virginija Chomentauskaitė, Jurgita Jablonskienė. Asociacijos šūkiu tapo mūsų organizaciją atspindintis šūkis Tu ir Aš visada Mes! You and Me always We!

Štai taip moterų ratas ir veiklos ėmė plėstis ir augti. Buvo aktyviai vykdoma socialinė veikla ir nuveikta daug nuostabiai gerų darbų, kurių sąrašas vis ilgėja ir vis daugiau prasmingo laiko moterys skiria pagalbai.

2012 m. bendradarbiaujant su vaikų širdies ligų asociacija „Mažoji širdelė“ surinktos lėšos Vilniaus universiteto Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui – M4S matricinis sektorinis daviklis širdies tyrimams, kurio vertė siekia 15.000 Lt.

Be darbų, buvo ir linksmybių! 2014 m. LCI tarptautinė konferencija „Amber Lady“ vyko Lietuvoje (Vilniuje). Konferencijoje dalyvavo 29 šalys, 400 dalyvių. Renginį vainikavo tarptautinis moterų paradas Gedimino prospektu.

2019m Klaipėdoje buvo surengta MTM vidurio metu Šiaurės šalių konferencija į kurią atvyko 140 moterų iš 9 šalių.

Šiuo metu Lietuvoje yra 4 klubai: Vilniuje 2, Kaune ir Klaipėdoje.

Pasaulinė moterų organizacija „Ladies‘ Circle International“ – tai nepolitinė ir nereliginė organizacija, vienijanti veiklias įvairių profesijų moteris, kurios buriasi bendrai socialinei, švietėjiškai draugystei.

Sudomino? Parašyk mums

 

Ladies' Circle International įstatai remiasi visų narių asociacijų lygybe tarptautinėje struktūroje.

Struktūrai, dalykiškumui ir sprendimams priimti, klubas turi klubo valdybą. Tarptautinio klubo LCI  valdybą sudaro 13 moterų iš įvairių pasaulio šąlių. Jos užima Prezidentės, VicePrezidentės, IPP Buvusios prezidentės, Sekretorės, WEB Lady, Finansininkės, Soc medijų vadovės, Circler.Word projekto vadovės ir penkių regionų vadovių, pozicijas. LCI klubą sudaro 5 regionai: Pietų Europos, Vidurio Europos, Šiaurės regionas, Indijos regionas, Afrikos regionas.

Ladies Circle Lietuva valdybą sudaro 10 moterų, kurios yra atsakingos už sklandžias klubo veiklas. Su jomis susipažinti galite aplankę skiltį Valdyba. 

Klubas turi ilgametes tradicijas ir vadovaujasi struktūruotai sudaryta konstitucija. Tad visais laikais ir visose šalyse, visi procesai ir valdybos rinkimo aspektai yra kruopščiai suplanuoti ir demokratiški.

Tarptautinė Valdyba yra inauguruojama metinės konferencijos metu, AGM metu, rugpjūčio paskutinį savaitgalį. Tarptautinis AGM kasmet vyksta vis kitoje šalyje, šalis pati iškelia savo kandidatūrą oeganizuoti šį renginį pas save, toliau vyksta balsavimas ir yra nusprendžiama kur vyks sekantis AGM. Tad šios konferencijos metu yra paskelbiama naujoji Valdyba kuri vadovaus LCI ateinančius metus. Kandidatės į valdybos pozicijas yra deleguojamos šalių, kiekviena šalis gali deleguoti savo atstovę į valdybą, jei tik tokia moteris yra ir ji pati to nori. Visos valdybos pozicijos yra renkamos vieniems metams, tad vyksta nuolatinė kaita, kas yra labai įdomu ir atveria plačias galimybes visoms, kurios nori išbandyti save tokiame amplua.

Be Tarptautinio AGM ir konferencijos, vyksta ir kasmetiniai kiekvienos šalies AGM. Paprastai tai būna gegužės mėnesio pabaigoje. Šios konferencijos metu yra išrenkama tos šalies valdyba kitiems metams. Šalies valdybai moterys aplikuoja savu noru arba jų kandidatūras pasiūlo klubų vadovės. Vėlgi visos pozicijos renkamos vieniems metams, tad išbandyti save valdybos veiklose ir iš arčiau pamatyti visą veiksmą ir projektus, gali kiekviena moteris.

Šalių AGM konferencija paprastai vyksta vieną dieną, tačiau Tarptautinė AGM yra didžiulė ir įdomi šventė vykstanti 3-4 dienas. Tuo metu, mieste ar jo apylinkėse, kur vyksta konferencija, būna organizuojamos įvairios veiklos, pažintiniai turai, welcome vakarėlis, "homme party", Gala Dinner. Taip pat yra nuostabi tradicija organizuoti Tautų Paradą. Tai įspūdingas reginys, kai moterys pasidabinę savo šalies atributika ar tautiniais rūbais, eina eisenoje pagrindinėmis miesto gatvėmis. LCI tarptautinė konferencija „Amber Lady“ vyko Lietuvoje (Vilniuje). Konferencijoje dalyvavo 29 šalys, 400 dalyvių. Renginį vainikavo tarptautinis moterų paradas Gedimino prospektu. Be pramogų, vieną dieną moterys skiria rimtąjai daliai, vyskta tarptautinių projektų pristatymai, valdybos inauguracija, einamųjų ir svarbiųjų klubo reikalų aptarimas.

Be AGM konferencijų mūsų klube dar vyksta pusmetinės konferencijos ty MTM. Šios konferencijos yra organizuojamos vasario mėnesį vienoje iš regiono šalių. LCI klubas turi 5 regionus: Šiaurės šalių, Vidurio Europos, Pietų Europos, Afrikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas. Tad Vidurio metų konferencijos vyksta vienoje iš savanoriškai savo kandidatūrą pasiūliusių šalių. Mes taip pat turėjome šią garbę ir 2019m Klaipėdoje buvome suorganizavę Šiaurės šalių MTM kuriame dalyvavo arti 200 moterų . Tai savaitgalio renginys, kurio metu vyksta ir pramoginė pažintinė dalis, kaip ir AGM metu, bei konferencija, kurios metu yra aptariami svarbiausi projektų veiklos etapai ir kiti reikšmingi LCI reikalai.

 

Ladies' Circle International šūkis:
"Friendship and Service"
"Draugiškumas ir paslaugumas" 

 

 Ladies Circle International  logo  sukurtas taip, kad perteiktų žinią pasauliui, apie ką yra šis klubas, kokią prasmę, tikslą ir žinią siunčia pasaulio moterims.

Taigi faktai apie LCI logo Spalvas kurios turi tamprų ryšį su klubo šūkiu :

*Melyna spalva reprezentuoja savistabą, kelionę į save, simbolizuoja išmintį ir nuovoką.

*Mėlyna reiškia ramybę, tai yra viso ko pastovaus ir nekintančio spalva.

*Balta spalva reprezentuoja sėkmingą pradžią ir šviežumą.

Sniego spalva, balta yra švari, paprasta ir gryna.

*Balta yra supratingumo , galimybių, nuolankumo, nuoširdumo ir apsaugos spalva

Ladies Circle International logo simboliai:

*Kompaso rožė, skleidžianti draugystę ir tarnystę visose pasaulio šalyse.

*Kompasas LCI reiškia kaip kelionių ir nuotykių simbolis, nes LCI ir apie tai.

* Kompasas taip pat turi ir psichologinių aspektų ir gairių , kaip gauti ir suteikti galimybes.

*Universalus simbolis rodantis visas pasaulio kryptis, Šiaurę, Pietus, Rytus ir Vakarus

* Pirmą kartą kompasas navigacijai ir orientacijai, panaudotas dar

1190m. Tad tai labai senas, simboliškas ir vertingas daiktas.

Tad visa LCI koncepcija ir prasmė yra užkoduota ir įprasminta logo spalvose ir simboliuose.

Ladies Circle Lietuva logo perteikia spalvų tematiką, suteikiant reikšmę spalvų prasmėms.

Ko mes siekiame?

Draugystė

Skatinti draugystę tarp klubo narių vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu

Neutralumas

Būti nepolitinės ir nesektantinės krypties organizacija

Labdara

Dalyvauti visuomeninėje labdaringoje veikloje, kur tik galima ir pageidaujama

Bendrumas

Bendradarbiauti su „Round Table“ klubu vykdant labdaringą visuomeninę veiklą

Skatinti klubų plėtrą Lietuvoje.

Kurkite savo ir kitų ateitį

bottom of page