top of page

Apie mus

Ladies' Circle yra tarptautinė organizacija vienijanti jaunas moteris nuo 18 iki 45 metų amžiaus. 

Prieš daugiau nei 80 metų drąsios ir veiklios Anglijos moterys nusprendė įkvėpti laisvės ir paskatintos savo vyrų, priklausančių Round Table (RT) klubui, susibūrė į pirmąjį English National Ladies Circle Association (GB&I).

Taip 1936 metais Bournemouth mieste, Anglijoje, prasidėjo Ladies Circle istorija. Moterys ėmėsi teikti pagalbą ligoninėse.

1947 m. prie šios veiklos prisijungė Švedijos, dar po poros metų - Danijos moterys. Po truputėlį ratas plėtėsi, atsirado naujų klubų ir kitose šalyse.

1959 m. gegužės 29 d. Leiden mieste, Olandijoje, RT visuotinio metinio susirinkimo (AGM) metu buvo oficialiai įkurta tarptautinė Ladies Circle International (LCI) organizacija, suburta pirmoji 4 narių LCI valdyba, sukurta konstitucija. Pirmosios LCI valdybos prezidente tapo Molly Worley iš Anglijos.

 

Prireikė dar keleto dešimtmečių kol 1994 metais LCI oficialiai atsiskyrė nuo RT, tapo visiškai savarankiška organizacija ir susibūrė į pirmąjį savo visuotinį metinį susirinkimą (AGM).

 

Mes tikime, jog visos moterys gali priimti save, gali kurti savo ateitį, gali pakeisti pasaulį.

 

 

Ladies Circle International jungia 13000 moterų iš 43 šalių.

Daugiausiai Ladies Circle klubų yra Švedijoje, jie vienija ir daugiausiai narių - 1600. Mažiausiai - tik po vieną - LC klubą yra Seišeliuose ir Burundyje.

Ladies Circle Lithuania istorija prasidėjo 2002 metais, 2022 metų balandžio 9 dieną šventėme jau 20 metų. 

Idėja pradėti Ladies Circle veiklą Lietuvoje kilo aktyviai ir žingeidžiai Round Table atstovo žmonai Jolantai Kaminskaitei-Jonušauskienei matant aktyvų Round Table (RT) organizacijos veiklos modelį.

Kartu su Jolita Mikalkevičiūte ji sukvietė 11 aktyvių bičiulių iš įvairių veiklos sričių ir paprašė Round Table vyrų pagalbos. Jie surado Danijos Ladies Circle organizacijos kontaktus, netrukus Danijos atstovės sutiko tapti LC Lietuva krikštamotėmis.

Ladies Circle Lietuva krikštynos vyko 2002 metų balandžio 6 dieną Naručio viešbutyje Vilniuje. Tai buvo prašmatnus renginys, kuriame dalyvavo tuomet Žemės ūkio ministrės pareigas ėjusi Kazimiera Prunskienė.

Po oficialaus organizacijos įkūrimo prasidėjo įtraukiancios veiklos ir kelionės. Moterys iki šiol prisimena įspūdingą metinį susirinkimą (AGM) Pietų Afrikos Respublikoje, vidurio metų susirinkimą (MTM) Maltoje, išvykas aplankyti krikštamotes Danijoje. Mūsų organizacija vykdė socialinę veiklą, teikė pagalbą moterims krizių centruose ir vaikams vaikų namuose.

2006 metais Vilniuje įsikūrė antrasis klubas LC2.

2008 metais sausio 4 dieną Ladies Circle organizacija tapo oficialia asociacija LADIES CIRCLE VILNIUS. Tapome pasaulinės organizacijos LCI dalimi bei pilnateise organizacija Lietuvoje, dokumentus pasirašė steigėjos Lina Putriūtė-Nosevič, Virginija Chomentauskaitė, Jurgita Jablonskienė. Asociacijos šūkis puikiai atspindi mūsų organizaciją:

Tu ir Aš visada Mes! You and Me always We!

Moterų ratas ir veiklos ėmė plėstis ir augti. Aktyviai teikėme socialinę pagalbą, bendruomenėse nuveikėme daug gerų darbų, kurių sąrašas vis ilgėja, moterys vis daugiau prasmingo laiko skiria pagalbai.

2012 metais bendradarbiaujant su Vaikų širdies ligų asociacija „Mažoji širdelė“ surinkome lėšas ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui padovanojome širdies tyrimams reikalingą M4S matricinį sektorinį daviklį, kurio vertė  15.000 Lt.

Be darbų, žinoma, būta ir linksmybių! 2014 metai būvo ypatingi - Lietuvoje, Vilniuje vyko pasaulinė LCI konferencija „Amber Lady“. Konferencijoje dalyvavo 29 šalys, 400 dalyvių. Renginį atidarė spalvingas tarptautinis moterų paradas Gedimino prospektu.

2019 metais Klaipėdoje surengėme  vidurio metų Šiaurės šalių konferenciją (MTM), į kurią atvyko 140 moterų iš 9 šalių.

Šiuo metu Lietuvoje yra 6 klubai: po du Vilniuje ir Klaipėdoje bei po vieną Kaune ir Gargžduose.

Pasaulinė moterų organizacija Ladies‘ Circle International – tai nepolitinė ir nereliginė organizacija, vienijanti veiklias įvairių profesijų moteris, kurios buriasi bendrai socialinei, švietėjiškai veiklai bei draugystei.

Sudomino?

Parašyk mums el. paštu lclithuania@gmail.com

arba žinutę Facebook paskyroje https://www.facebook.com/LadiesCircleLietuva

 

Ladies' Circle International Įstatai įtvirtina visų asociacijų-narių lygybę tarptautinėje struktūroje. Struktūrai, dalykiškumui bei sprendimams priimti organizacija kasmet renka Valdybą.

LCI  Valdybą sudaro 13 moterų iš įvairių pasaulio šąlių. Jos užima Prezidentės, Viceprezidentės, IPP Buvusios prezidentės, Sekretorės, WEB Lady, Finansininkės, Soc. medijų vadovės, Circler.World sistemos vadovės bei penkių regionų vadovių pozicijas. LCI klubą sudaro 5 regionai: Pietų Europos, Vidurio Europos, Šiaurės, Indijos ir Afrikos.

Kasmet renkamą Ladies Circle Lithuania Valdybą sudaro 12 moterų, kurios yra atsakingos už sklandžias klubo veiklas. Su jomis susipažinti galite aplankę skiltį Valdyba. 

Organizacija turi ilgametes tradicijas ir vadovaujasi Konstitucija. Visais laikais ir visose šalyse, visi procesai bei Valdybos rinkimo aspektai yra kruopščiai suplanuoti ir demokratiški.

Tarptautinė Valdyba yra inauguruojama metinės konferencijos (AGM) metu rugpjūčio paskutinį savaitgalį. Tarptautinis AGM kasmet vyksta vis kitoje pasaulio šalyje, šalys pačios kelia savo kandidatūras organizuoti šį renginį pas save. Balsuojant nusprendžiama, kur vyks kitas AGM, pasiruošimui suteikiami 2 metai.

Kandidatės į tarptautinės Valdybos pozicijas yra deleguojamos šalių. Kiekviena šalis gali deleguoti savo atstovę į Valdybą, jei tik atstovė pati to nori.

Visos Valdybos pozicijos renkamos vieneriems metams, tad vyksta nuolatinė kaita ir atsinaujinimas. Tai atveria plačias galimybes visoms, norinčioms išbandyti save tarptautinėje karjeroje.

Be tarptautinės konferencijos (AGM) kasmet vyksta ir kiekvienos šalies visuotiniai metiniai susirinkimai (AGM). Įprastai jie būna gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Šalies konferencijos (AGM) metu yra išrenkama šalies Valdyba kitiems metams. Į šalies Valdybos pozicijas organizacijos narės aplikuoja savu noru arba jų kandidatūras siūlo klubų vadovės. Visos pozicijos renkamos vieneriems metams, tad išbandyti save Valdybos veiklose ir iš arčiau pamatyti veiksmą ir projektus gali kiekviena moteris. 

Šalies visuotinis metinis susirinkimas (AGM) įprastai vyksta vieną dieną, o Tarptautinė konferencija (AGM) yra didžiulė ir įdomi šventė vykstanti 3-4 dienas. Mieste ar jo apylinkėse, kur vyksta konferencija, būna organizuojamos įvairios veiklos, pažintiniai turai, sutikimo vakarėliai, vakarėliai tos šalies klubų narių namuose, Gala vakarienė. Nuo seno egzistuoja ir nuostabi tradicija -  Tautų paradas. Tai įspūdingas reginys, kai moterys pasidabinusios kiekviena savo šalies atributika ar tautiniais rūbais, eina eisenoje pagrindinėmis miesto gatvėmis. Viena konferencijos diena yra skiriama skiriama darbams: vyksta tarptautinių projektų pristatymai, Valdybos inauguracija, einamųjų ir svarbiausių organizacijos reikalų aptarimas, balsavimai.

Be metinių konferencijų (AGM) mūsų organizacijoje dar vyksta ir pusmečio konferencijos (MTM). Jas organizuoja viena iš regiono šalių (kasmet vis kita) vasario mėnesį. 

2019 metais garbė organizuoti Šiaurės šalių regiono, kuriam priklausome, teko mums, Ladies Circle Lithuania.

Į šį savaitgalio renginį, kurio metu vyko ir konferencija svarbiausių projektų ir kitų reikšmingų LCI reikalų aptarimui, ir pramoginė-pažintinė dalis, atvyko 200 moterų iš Šiaurės šalių regionui priklausančių šalių Islandijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos.

 

Ladies' Circle International šūkis:
"Friendship and Service"
"Draugystė ir pagalba" 

 

 Ladies Circle International  logotipas  sukurtas taip, kad skleistų žinią pasauliui, apie ką yra ši organizacija, kokią prasmę, tikslą ir žinią ji siunčia pasaulio moterims.

Logotipe užkoduotos spalvų ir simbolių reikšmės:

*Melyna spalva - tai savistaba, kelionė į save, išmintis ir nuovoka.

*Mėlyna taip pat reiškia ramybę, ji yra viso ko pastovaus ir nekintančio spalva.

*Balta spalva - tai sėkminga pradžia ir šviežumas.

*Balta - sniego spalva taip pat reiškia švarą, paprastumą ir grynumą. Su ja siejamas supratingumas, galimybės, nuolankumas, nuoširdumas ir apsauga.

*Kompaso rožė skleidžia draugystę ir tarnystę visose pasaulio šalyse.

*Kompasas yra kelionių ir nuotykių, taip pat galimybių suteikimo bei jomis pasinaudojimo simbolis.

*Kompasas nuo seno yra universalus simbolis jungiantis ir nurodantis visas pasaulio kryptis: Šiaurę, Pietus, Rytus ir Vakarus. Pirmą kartą kompasas navigacijai bei orientacijai panaudotas dar 1190 metais. Tai labai senas, simboliškas ir vertingas daiktas.

Mūsų tikslai

Draugystė

Skatinti draugystę tarp klubo narių vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu

Bendrystė

Bendradarbiauti su organizaija Round Table vykdant labdaringą visuomeninę veiklą.

Skatinti klubų plėtrą Lietuvoje.

Neutralumas

Būti nepolitinės ir nesektantinės krypties organizacija

Labdara

Dalyvauti visuomeninėje labdaringoje veikloje

Kurk savo ir kitų ateitį

bottom of page