top of page

Socialinė veikla

 

Ladies Circle International nuo pat susikūrimo 1959 metais yra socialinės pagalbos organizacija. Moterys skiria savo laiką, rankas ir talentus, renka lėšas įvairiems projektams visame pasaulyje. Tarptautiniu lygmeniu metams ar dviems pasirenkame vieną projektą, kuriam skiriamas dėmesys ir organizuojama parama visose šalyse narėse.

Ladies Circle Lietuva kasmetinės AGM konferencijos metu išrenka naują socialinį projektą metams ar dviems ir visas klubo narių dėmesys yra skiriamas paramos projekto įgyvendinimui. Ieškoma lėšų per fizinius ar juridinius asmenis, organizuojama kultūrinė ir švietėjiška veikla, rengiama kasmetinė Kalėdinė paramos mugė, kurioje prekiaujama klubiečių pagamintais rankdarbiais, ieškoma paramos daiktais. 

Prisidėti prie paramos mūsų socialiniams projektams

 galite atlikę pavedimą į

Asociacija "Ladies Circle Lithuania"

J. Galvydžio g. 5, Vilnius

Įmonės kodas 301533260

LT85 7044 0600 0632 6460

AB SEB bankas

SOCIALINIS PROJEKTAS „PARAMA DAUGIAVAIKĖMS ŠEIMOMS, NETEKUSIOMS VIENO MAITINTOJO“

Vytauto šeimos istorija...

Įgyvendinome rūpestingo keturių vaikų tėčio Vytauto šeimos socialinį projektą. Džiaugiamės, galėjusios bent dalele prisidėti prie p. Vytauto šeimos šviesesnio rytojaus. Kartu nuveikėme iš tiesų labai didelį ir gražų darbą, šis mūsų socialinis projektas baigtas. Pasidžiaukime visos kartu ir prisiminkime, ką gali mūsų rankos ir širdys:

 

PAGALBA VAIKAMS

Mokyklinis švarkas mergaitei, vaikų užimtumas remonto metu, du kompiuteriai, lietuvių kalbos mokytojos konsultacija, stygos gitarai berniukui, žieminė striukė ir dvi suknelės mergaitei, krepšinio stovykla dviems mažiesiems vaikams.

NAMO REMONTO DARBAI

San mazgo (WC, dušas) įrengimas name, unitazas, valymo įrenginio įrengimas, antro aukšto laiptinės remontas, vaikų kambarių dažymas, gipsas, izoliacinės medžiagos vaikų kambariuose, įtempiamų lubų įrengimas miegamajame, pirmo aukšto senų grindų išardymas.

AUTOMOBILIO REMONTAS

Suremontuotas sudegęs šeimos automobilis: akumuliatorius, vamzdeliai, išsiplėtimo ir stabdžių skysčių bakeliai, laidai, darbai.

BALDAI

Minkštas svetainės baldų komplektas, virtuvinis baldų komplektas, dvi komodos vaikų kambariams, 3 rašomieji stalai, gartraukis, valgomojo stalas su kėmėm, užuolaidos, miegamojo lova, prieškambario baldai.

PAGALBA ŠEIMAI

Dantų gydymas, bulvių sodinimas, daržų ravėjimas – talka, kiemo tvarkymas, šiukšlių valymas, senų sūpynių ardymas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems: visiems geriems žmonėms p. Loretai, p. Eimuntui, p. Ingai, p. Astai, p. Ingridai, Rūtos draugei iš Kazlų Rūdos, visiems Round Table vyrams su Mindaugu Starkumi priešakyje, Neptūno krepšinio klubui, Ladies circle moterims ir viceprezidentei Aušrai Daugėlienei, kuri kuravo šį projektą.

 

Gerumas nepamatuojamas, paaukoti daiktai, asmeninis laikas, dėmesys, energija ir pinigai p. Vytautui ir jo šeimai reiškia labai daug.

219082065_2162223250586173_6905931031021344179_n.jpg

„PARAMA DAUGIAVAIKĖMS ŠEIMOMS, NETEKUSIOMS VIENO MAITINTOJO“

2019-2023m

Asociacija “Ladies Circle Lietuva“ nuo 2019 birželio 1 dienos vykdo socialinį projektą „Parama daugiavaikėms šeimoms, netekusioms vieno maitintojo“. Projekto tikslas – padėti tvarkingoms, ne asocialioms daugiavaikėms šeimoms, kuriose vienas iš maitintojų tapo neįgalus/nedarbingas arba mirė.
 

Tokios šeimos kasdienybėje susiduria su dideliais iššūkiais išlaikyti šeimą, dažnu atveju kuomet vienas tėvų neįgalus – antras negali dirbti, nes turi skirti dėmesio ne tik vaikams, bet ir rūpintis savo sutuoktiniu, o gaunamos lėšos labai mažos – vaikų pinigai, neįgalumo, slaugos pašalpos.

 

Dėl lėšų stygiaus šeimoms trūksta vertingo maisto, vaikai negali lankyti būrelių, vykti į edukacijas, išvykas su klase, stovyklas. Nėra lėšų įsigyti automobiliui, kuris būtinas turint šeimoje neįgalų tėtį ar mamą vykti į gydymo įstaigas ar tiesiog šeimos poreikiams. 

    Selivončikų šeima pirmoji, kuria rūpinamės. Šeimoje keturi vaikai. Tėtis   Vytautas, jūrininkas, prieš 5 metus patyrė hemoraginį insultą - sėdi  neįgaliojo vėžimėlyje, nevaldo dešinės kūno pusės. Vaikai taip pat turi rimtų    sveikatos problemų.

 Vyru ir vaikais rūpinasi mylinti žmona mama Rasa - vežioja vyrą į   procedūras, rūpinasi jo gydymu, kasdien jį prižiūri, tad sunku suderinti   darbą ir šeimos poreikius.

 Taip pat rūpinamės viena šeima iš Vilniaus, kur mama, anapilin iškeliavus   vyrui, yra viena ir rūpinasi 4 vaikais. Gyvenimas ankštame bute ir   nepriteklius, dažnai glumina ir skaudina, bet mama stengiasi nepasiduoti,   dirba keliuose darbuose ir nepraranda pozityvaus žvilgsnio į gyvenimą.

 Dar viena šeima yra iš Kauno rajono Jūrės miestelio, tai dar viena skaudi   istorija ir sudėtinga padėtis. Tėtis Vytautas ir 4 vaikai, dėl sunkios ligos   neteko brangiausio žmogaus, mamos, žmonos. Tėtis yra be galo darbštus ir   atsakingas žmogus, kuria naują buitį vaikams, rūpinasi jų poreikiais visai   įmanomais būdais. Šiai šeimai šiuo metu skiriame daugiausiai dėmesio ir   laiko.

Tokioms daugiavaikėms šeimoms dažniausiai trūksta ne aprangos ar daiktų, o elementarių kasdienių dalykų – vis genda senas automobilis, nėra patogių gyvenimo sąlygų, medicininių procedūrų ir tiesiog ramesnio laiko tėvams, smagios poilsio akimirkos vaikams.

Asociacijos tikslas išsiaiškinti tokių šeimų poreikius ir savo veikla padėti palengvinti jiems jų kasdienybę. 

SOCIALINIS PROJEKTAS „MOTERYS MOTERIMS“

2017-2019

Asociacija “Ladies Circle Vilnius“ nuo 2017 rugsėjo 1 iki 2019 rugsėjo 1 dienos vykdė socialinį projektą „Moterys moterims – labdaros, paramos akcija“. Projekto metu  buvo aktyviai lankomi Vilniaus Caritas Motinos ir vaiko namai, bei Klaipėdos moterų krizių centras, perkamos dovanos ten gyvenančioms moterims, vaikams. Susitikimų metu  buvo stengiamasi stiprinti mamos ir vaiko ryšį, atrasti motinų kūrybinį potencialą, skatinti tarpusavio bendravimą.

 

Projekto tikslas:

Padėti ugdyti krizių centruose gyvenančioms motinoms su vaikais gebėjimą savarankiškai gyventi, mokėti rūpintis savo vaikais, perduoti joms savo žinias ir patirtį.

Pagrindinės veiklos ir rezultatai:

1. Ugdoma socialinė moterų atsakomybė, skatinamas tarpusavio bendradarbiavimas
2. Dalyvavimas veiklose: moterų su vaikučiais fotosesija, koncertų lankymas, karaokė vakaras, sporto užsiėmimai, maisto ruošimas, makiažo pamokėlė, kūrybinės dirbtuvės, piknikas parke.
3. Glaudus bendradarbiavimas su krizių centrų socialinėmis darbuotojomis, glaudus ryšys ir betarpiškas bendravimas su centruose apsistojusiomis moterimis. Psichologinė pagalba.

SOCIALINIS PROJEKTAS “LAPIŲ VAIKAI”

2015-2016

Tikslas: 

Remti Lapių vaikų globos namų auklėtinius padedant palengvinti jų gerbuvį, paįvairinti laisvalaikį ir padėti prižiūrėti burnos higienos būklę.

Tikslinė grupė: Lapių vaikų namuose gyvenantys našlaičiai ir  vaikai iš socialinės rizikos grupės šeimų (10-18 metų amžiaus)

 

Lapių vaikų namuose gyvena 50 auklėtinių iš kurių 25 yra visiškai našlaičiai. Jie lanko Lapių pagrindinę mokyklą o gyvena šiuo metu įvairiai. Kas Gargžduose, butuose nedidelėmis grupėmis kas Lapiuose internate, kuriam jau apie 50 metų.

Pagrindinės problemos su kuriomis susiduria Lapių vaikų namų auklėtiniai ir pedagogai:

  1. Lapių vaikų namų internetas yra labai senas, todėl ne pačios geriausios būklės. Namas pats morališkai atgyvenęs, seni langai, grindys, bei durys. Žiemą patalpoje siekia vos 15 laipsnių šilumos. Šildymas neekonomiškas.

  2. Vaikų dantų higienos ir priežiūros būklė nepakankama. Vaikams, kurių dantys kreivi ir neestetiški, netvarkomi. Jiems reikalinga odontologų kokybiškos paslaugos, kad sutvarkytų dantukų būklę ir išvaizdą.

  3. Po pamokų vaikams reikalinga papildomas ugdymas, kad jie būtų užimti ir prižiūrėti , bei lavintų ne tik pagrindines žinias, bet ir kūrybiškumą  bei jų saviraišką.
     

Planuojamos veiklos:

  1. Suorganizuoti kuo įvairesnių laisvalaikio praleidimo pramogų.

  2. Praleisti daugiau laisvo laiko kartu su vaikais aktyviai bendraujant ir atliekant įvairius darbelius .

  3. Šviesti vaikus apie dantų priežiūrą ir higieną.

  4. Organizuoti labdaros koncertą paremti lapių vaikų globos namų auklėtinius.

  5. Gydyti vaikų dantukus ir suteikti kitas estetines burnos ir dantų paslaugas.

SOCIALINIS PROJEKTAS „ATSIGRĘŽK Į VAIKUS“

2013-2015

Socialinė pagalba vaikų grupei, kurie jau nebe vaikai, o paaugliai, ir jau ruošiasi palikti vaikų namus, rengiasi savarankiškai gyventi, mokytis bei dirbti.

Be paramos įvairiais daiktais, drabužiais, buitine technika padėsiant jų savarankiškam darbui, sieksime skatinti jaunuolių iniciatyvumą, stiprinti jų soc. įgūdžius:

-Suorganizuoti paskaitų ciklą galimų profesijų pasirinkimo klausimais

-Suorganizuoti paskaitų ciklą lytinio švietimo klausimais

-Suorganizuoti susitikimą su motyvuotais, siekiančiais tikslo bendraamžiais – manome, kad geras pavyzdys užkrečia, ypač bendraamžių

-Siekdami plėsti jų soc. įgūdžius – pirmiausia norėtumėme palaikyti šeimose esamas tradicijas – įvairių tradicinių švenčių šventimas kartu, padėti aktyviai dalyvauti patiems soc. veikloje bei jos organizavime.

Bendradarbiaujant su laikinosios vaikų globos namais „Atsigręžk į vaikus” padėjo įsigyti sporto inventoriaus. Aktyviai dalyvaujame įvairaus pobūdžio renginiuose, ypatingą dėmesį skiriame lietuviškumui ir pilietiškumui ugdyti. Palaikydamos savo tautos viziją, rengiame renginius, kuriuose būtų prisimintos mūsų tradicijos (kartu su vaikais bei folkloriniu ansambliu suorganizavome šv. Kūčių vakarienę ir kt.).

Socialinis projektas
„Women to Women“ 
(moterys moterims)

2010-2012

Teisinė, psichologinė ir moralinė pagalba moterims, atsidūrusioms Caritas Motinos ir vaiko globos namuose.

Asociacijos narėms glaudžiai bendradarbiaujant su Caritas Motinos ir vaiko globos namais, padėjome moterims patyrusioms tiek fizinį tiek ir psichologinį smurtą, besiglaudžiančioms su mažyliais (naujagimiais) šiame centre.

 

Buvo teikiama teisinė, psichologinė bei materialinė pagalba. Ši mūsų materiali bei moralinė parama buvo joms reikalinga ir naudinga, taip pat asociacijos narių apsilankymas bei pabendravimas buvo naudingas pačioms narėms.

SOCIALINIS PROJEKTAS „SĄNARIUKAI“

2010-2012

Projekto tikslas:

Sukurti patogesnę aplinką reumatinius susirgimus besigydantiems vaikams, nuperkant baldus pritaikytus reumatinėmis ligomis sergantiems vaikams.


 

2012 05 10 perduoti baldai (lovos) VUL Santariškių klinikų reumatinių ligų skyriui.
 

2012 07 17 perduota VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo „Vaikų ligoninė“, pediatrijos skyriui 14 vnt. komodų ir 6 vnt. stalų.
 

2012 m. atnaujintas vaikų kambarys VUL Santariškių klinikų reumatinių ligų skyriui. Laikantis projekte numatytų vizijų kartu su rėmėjų skirtomis dovanėlėmis vaikai ligoninėje buvo nuolat lankomi.

BENDRADARBIAVIMAS SU VAIKŲ ŠIRDIES LIGŲ ASOCIACIJA „MAŽOJI ŠIRDELĖ“

2010-2012

Projekto tikslas:

Padėti įsigyti Vilniaus universiteto Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui echokardiografijos aparato “Vivid 7“ daviklį M4S.

2012 04 19 nupirktas ir perduotas Vilniaus Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui M4S matricinis sektorinis daviklis širdies tyrimams, šis daviklis padeda laiku indentifikuoti vaikų širdies ydas.

Klaipėdoje Dailės studijoje “Meda Project” už surinktas lėšas buvo nupirkta šildymo/kondicionavimo sistema širdies ligomis sergantiems ir ten lankantiems užsiėmimus vaikučiams.

SOCIALINIS PROJEKTAS „KITAS VARIANTAS“

2009-2010

Projekto tikslas:

Suteikti jaunimui žinių apie profesijas, skatinti jų socialinį aktyvumą pakviečiant iš arčiau susipažinti su klubo veikla.

Naujai susikūrusiai organizacijai suteikti žinių ir pagrindą plėtrai.


 

1.     Surengta stovykla „Kito varianto“ dalyviams, kurios metu buvo skaitomos paskaitos „Karjera – nuo vadybininko iki vadovo“, „Pažintis su klasikine muzika“, „Efektyvus poilsis pagal Silva metodą“. Suorganizuotos komandos formavimo užduotys.
 

2.     Stovyklos tikslas – moksleivių bendravimo įgūdžių tobulinimas, buvo sėkmingai pasiektas. Moksleiviai toliau aktyviai bendrauja, rengia susitikimus.

Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namų rėmimas

2006-2008

Projekto tikslas:

Suteikti vaikams laisvalaikio ugdymą: buvo vedamas modernaus šokio pamokos, bendraujama su vaikais, lankomi vaikai kartu su asociacijos narių šeimų vaikais.

1.     Ugdoma socialinė atsakomybė ir bendravimas su bendruomene;
 

2.     Vaikų užimtumo klausimas suteikiant galimybę dalyvauti būreliuose;
 

3.     Lavinimas ugdymas per papildomas priemones: bendravimą su atvykusių asociacijos narių šeimos nariais, organizuojant žaidimus.

bottom of page