top of page

Socialinė veikla

 

Ladies Circle International nuo pat susikūrimo 1959 metais yra socialinės pagalbos organizacija. Moterys skiria savo laiką, rankas ir talentus, renka lėšas įvairiems projektams visame pasaulyje. Tarptautiniu lygmeniu metams ar dviems pasirenkame vieną projektą, kuriam skiriamas dėmesys ir organizuojama parama visose šalyse narėse.

Ladies Circle Lithuania kasmetinės AGM konferencijos metu išrenka naują socialinį projektą metams ar dvejiems ir visas klubo narių dėmesys yra skiriamas jo įgyvendinimui. Ieškoma lėšų per fizinius ar juridinius asmenis, organizuojama kultūrinė ir švietėjiška veikla, rengiama kasmetinė Kalėdinė paramos mugė, kurioje prekiaujama klubiečių pagamintais rankdarbiais, ieškoma paramos daiktais. 

Prisidėti prie paramos mūsų socialiniams projektams galite atlikę pavedimą į

Asociacija "Ladies Circle Lithuania"

J. Galvydžio g. 5, Vilnius

Įmonės kodas 301533260

LT85 7044 0600 0632 6460

AB SEB bankas

„PAGALBA ŠEIMOMS, SUSIDURIANČIOMS SU SUNKUMAIS“

Kristinos šeimos istorija

Jaunai moteriai, praėjus 5 savaitėms po vaikučio gimimo, buvo diagnozuotas skrandžio vėžys.

2023 metų lapkričio mėnesį buvo atlikta operacija, pašalinta didžioji dalis skrandžio, jos metu taip pat taikyta HYPEC. 2024 metų kovą moteriai vis dar yra taikoma chemoterapija, iš viso laukia 6 kursai (jau 4 kursai praeiti, dar 2 liko). Didžiausią viltį pasiekti remisiją teikia imunoterapijos, kurios veiksmingumą parodė atlikti tyrimai, taikymas. Tai gydymas vaistais Nivolumab, kurie šiuo metu Lietuvoje nėra kompensuojami. Vaistai itin brangūs, vienos dozės kaina  3801 Eur. Viena dozė reikalinga kas trys savaitės. Visas imunoterapijos kursas tęsiamas dvejus metus.

Šeimoje šiuo metu auga 3,5 metų ir 5 mėnesių mažamečiai vaikučiai.

Pirmoji mintis, sulaukus Kristinos pagalbos prašymo, buvo finansuoti šeimos mažamečiams reikalingos auklės kaštus. Tačiau paaiškėjus, kad sergančiai mamai reikalingas itin brangus imunoterapinis gydymas, nusprendėme teikti paramą vaistais.

Pirmąją vaistų dozę šeima iš santaupų įsigijo pati, Ladies Circle Lithuania ir Round Table Lithuania iš suaukotų lėšų apmokėjo antrąją ir trečiąją imunoterapijos medikamentų dozes, iš viso už 7602 Eur.

Mes dėkingos iki mėnulio ir atgal visoms ir visiems, kurie prisidėjo prie Naujametinio vakaro metu surinktos pinigų sumos - AČIŪ prizus steigusiems, dar labiau AČIŪ juos įsigijusiems ir paaukojusiems.

Vaistams pasiekus Kristiną, sulaukėme žinutės iš Niekieno vaikų savanorės Rimos, kurioje ji nuoširdžiai dėkoja už jos anūkų mamai Kristinai suteiktą gyvybiškai svarbią pagalbą. GERUMAS EINA RATU.

Jei turite noro ir galimybių paaukoti Kristinai arba turite su kuo pasidalinti istorija ir kvietimu prisidėti, visa reikalinga informacija žemiau:

Pavedimai laukiami:

Gavėjas: Asociacija Ladies Circle Lithuania

Sąskaitos nr.:LT85 7044 0600 0632 6460 

Mokėjimo paskirtis: Kristinai Santos

 

Kristina dėkoja LC Lithuania ir RT Lithuania klubams už suteiktą viltį gyventi.  

„PAGALBA ŠEIMOMS, SUSIDURIANČIOMS SU SUNKUMAIS“

2023-2025m

2023-2024 metais Ladies Circle Lithuania pasirinko pagrindinį dėmesį ir jėgas skirti socialiniam projektui “Pagalba šeimoms, susiduriančioms su sunkumais” ir visoje Lietuvoje globoja šeimas

-    netekusias maitintojo arba

-    anksti vaikelio susilaukusias, arba

-    susilaukusias ankstuko, arba

-    auginančias vaikus su negalia, arba

- auginančias talentingus vaikus.

Šiuo metu rūpinamės ir teikiame pagalbą:
- Vilniuje gyvenančiai ukrainietei, auginančiai cerebriniu paralyžiumi ir epilepsija sergantį sūnų;
- Marijampolėje gyvenančiai vienišai cukriniu diabetu sergančiai ir du vaikus auginančiai mamai;
- Alytaus raj. gyvenančiai cerebriniu paralyžiumi sergantį vaikutį auginančiai šeimai;
- Molėtų raj. gyvenančiai, 5 vaikus, iš kurių 4 vyresniosios dukros groja  smuikais, auginančiai šeimai;
- Kaune gyvenančiai vienišai 3 mažamečių vaikų mamai, besilaukiančiai ketvirtojo kūdikio;

-  Kaune gyvenančiai 2 kūdikių mamai, sergančiai onkologine liga;
- Klaipėdos raj. gyvenančiai sutuoktinio netekusiai 4 vaikus auginančiai mamai;
- Klaipėdos raj. gyvenančiai sunkiai finansiškai besiverčiančiai daugiavaikei šeimai.

„PARAMA DAUGIAVAIKĖMS ŠEIMOMS, NETEKUSIOMS VIENO MAITINTOJO“

Vytauto šeimos istorija

Įgyvendinome rūpestingo keturių vaikų tėčio Vytauto socialinį projektą. Džiaugiamės galėjusios bent dalele prisidėti prie šios šeimos šviesesnio rytojaus. Kartu nuveikėme iš tiesų labai didelį ir gražų darbą. Pasidžiaukime visos kartu ir prisiminkime, ką gali mūsų rankos ir širdys:

PAGALBA VAIKAMS

 Mokyklinis švarkas mergaitei, vaikų užimtumas remonto metu, du kompiuteriai, lietuvių kalbos mokytojos konsultacija, stygos gitarai berniukui, žieminė striukė ir dvi suknelės mergaitei, krepšinio stovykla dviems mažiesiems vaikams.

NAMO REMONTO DARBAI

 Sanitarinio mazgo (WC, dušas) įrengimas name, unitazas, valymo įrenginio įrengimas, antro aukšto laiptinės remontas, vaikų kambarių dažymas, gipso plokštės, izoliacinės medžiagos vaikų kambariuose, įtempiamų lubų įrengimas miegamajame, senų grindų išardymas pirame aukšte.

AUTOMOBILIO REMONTAS

 Suremontuotas apdegęs šeimos automobilis: akumuliatorius, vamzdeliai, išsiplėtimo ir stabdžių skysčių bakeliai, laidai.

BALDAI

Minkštas svetainės baldų komplektas, virtuvinis baldų komplektas, dvi komodos vaikų kambariams, 3 rašomieji stalai, gartraukis, valgomojo stalas su kėdėmis, užuolaidos, miegamojo lova, prieškambario baldai. 

PAGALBA ŠEIMAI

Dantų gydymas, talka kartu su Round Table vyrų klubu bulvių sodinimui, daržų ravėjimui, kiemo tvarkymui, šiukšlių valymui, senų sūpynių ardymui.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems geriems žmonėms: p. Loretai, p. Eimuntui, p. Ingai, p. Astai, p. Ingridai, Rūtos draugei iš Kazlų Rūdos, visiems Round Table vyrams su Mindaugu Starkumi priešakyje, Neptūno krepšinio klubui, Ladies circle moterims ir viceprezidentei Aušrai Daugėlienei, kurausiai šį projektą.

 

Gerumas sunkiai pamatuojamas, o paaukoti daiktai, asmeninis laikas, dėmesys, energija ir pinigai p. Vytautui ir jo šeimai reiškia labai daug.

 

„PARAMA DAUGIAVAIKĖMS ŠEIMOMS, NETEKUSIOMS VIENO MAITINTOJO“

2019-2023m

Asociacija “Ladies Circle Lietuva“ nuo 2019 birželio 1 dienos vykdo socialinį projektą „Parama daugiavaikėms šeimoms, netekusioms vieno maitintojo“. Projekto tikslas – padėti tvarkingoms, ne asocialioms daugiavaikėms šeimoms, kuriose vienas iš maitintojų tapo neįgalus/nedarbingas arba mirė.
 

Tokios šeimos kasdienybėje susiduria su dideliais iššūkiais išlaikyti šeimą, dažnu atveju kuomet vienas tėvų neįgalus – antras negali dirbti, nes turi skirti dėmesio ne tik vaikams, bet ir rūpintis savo sutuoktiniu, o gaunamos lėšos labai mažos – vaikų pinigai, neįgalumo, slaugos pašalpos.

 

Dėl lėšų stygiaus šeimoms trūksta vertingo maisto, vaikai negali lankyti būrelių, vykti į edukacijas, išvykas su klase, stovyklas. Nėra lėšų įsigyti automobiliui, kuris būtinas turint šeimoje neįgalų tėtį ar mamą vykti į gydymo įstaigas ar tiesiog šeimos poreikiams. 

    Selivončikų šeima pirmoji, kuria rūpinamės. Šeimoje keturi vaikai. Tėtis   Vytautas, jūrininkas, prieš 5 metus patyrė hemoraginį insultą - sėdi  neįgaliojo vėžimėlyje, nevaldo dešinės kūno pusės. Vaikai taip pat turi rimtų    sveikatos problemų.

 Vyru ir vaikais rūpinasi mylinti žmona mama Rasa - vežioja vyrą į   procedūras, rūpinasi jo gydymu, kasdien jį prižiūri, tad sunku suderinti   darbą ir šeimos poreikius.

 Taip pat rūpinamės viena šeima iš Vilniaus, kur mama, anapilin iškeliavus   vyrui, yra viena ir rūpinasi 4 vaikais. Gyvenimas ankštame bute ir   nepriteklius, dažnai glumina ir skaudina, bet mama stengiasi nepasiduoti,   dirba keliuose darbuose ir nepraranda pozityvaus žvilgsnio į gyvenimą.

 Dar viena šeima yra iš Kauno rajono Jūrės miestelio, tai dar viena skaudi   istorija ir sudėtinga padėtis. Tėtis Vytautas ir 4 vaikai, dėl sunkios ligos   neteko brangiausio žmogaus, mamos, žmonos. Tėtis yra be galo darbštus ir   atsakingas žmogus, kuria naują buitį vaikams, rūpinasi jų poreikiais visai   įmanomais būdais. Šiai šeimai šiuo metu skiriame daugiausiai dėmesio ir   laiko.

Tokioms daugiavaikėms šeimoms dažniausiai trūksta ne aprangos ar daiktų, o elementarių kasdienių dalykų – vis genda senas automobilis, nėra patogių gyvenimo sąlygų, medicininių procedūrų ir tiesiog ramesnio laiko tėvams, smagios poilsio akimirkos vaikams.

Asociacijos tikslas išsiaiškinti tokių šeimų poreikius ir savo veikla padėti palengvinti jiems jų kasdienybę. 

SOCIALINIS PROJEKTAS „MOTERYS MOTERIMS“

2017-2019m

Asociacija “Ladies Circle Vilnius“ nuo 2017 rugsėjo 1 iki 2019 rugsėjo 1 dienos vykdė socialinį projektą „Moterys moterims – labdaros, paramos akcija“. Projekto metu  buvo aktyviai lankomi Vilniaus Caritas Motinos ir vaiko namai, bei Klaipėdos moterų krizių centras, perkamos dovanos ten gyvenančioms moterims, vaikams. Susitikimų metu  buvo stengiamasi stiprinti mamos ir vaiko ryšį, atrasti motinų kūrybinį potencialą, skatinti tarpusavio bendravimą.

 

Projekto tikslas:

Padėti ugdyti krizių centruose gyvenančioms motinoms su vaikais gebėjimą savarankiškai gyventi, mokėti rūpintis savo vaikais, perduoti joms savo žinias ir patirtį.

Pagrindinės veiklos ir rezultatai:

1. Ugdoma socialinė moterų atsakomybė, skatinamas tarpusavio bendradarbiavimas
2. Dalyvavimas veiklose: moterų su vaikučiais fotosesija, koncertų lankymas, karaokė vakaras, sporto užsiėmimai, maisto ruošimas, makiažo pamokėlė, kūrybinės dirbtuvės, piknikas parke.
3. Glaudus bendradarbiavimas su krizių centrų socialinėmis darbuotojomis, glaudus ryšys ir betarpiškas bendravimas su centruose apsistojusiomis moterimis. Psichologinė pagalba.

SOCIALINIS PROJEKTAS “LAPIŲ VAIKAI”

2015-2016m

Tikslas: 

Remti Lapių vaikų globos namų auklėtinius padedant palengvinti jų gerbuvį, paįvairinti laisvalaikį ir padėti prižiūrėti burnos higienos būklę.

Tikslinė grupė: Lapių vaikų namuose gyvenantys našlaičiai ir  vaikai iš socialinės rizikos grupės šeimų (10-18 metų amžiaus)

 

Lapių vaikų namuose gyvena 50 auklėtinių iš kurių 25 yra visiškai našlaičiai. Jie lanko Lapių pagrindinę mokyklą o gyvena šiuo metu įvairiai. Kas Gargžduose, butuose nedidelėmis grupėmis kas Lapiuose internate, kuriam jau apie 50 metų.

Pagrindinės problemos su kuriomis susiduria Lapių vaikų namų auklėtiniai ir pedagogai:

  1. Lapių vaikų namų internetas yra labai senas, todėl ne pačios geriausios būklės. Namas pats morališkai atgyvenęs, seni langai, grindys, bei durys. Žiemą patalpoje siekia vos 15 laipsnių šilumos. Šildymas neekonomiškas.

  2. Vaikų dantų higienos ir priežiūros būklė nepakankama. Vaikams, kurių dantys kreivi ir neestetiški, netvarkomi. Jiems reikalinga odontologų kokybiškos paslaugos, kad sutvarkytų dantukų būklę ir išvaizdą.

  3. Po pamokų vaikams reikalinga papildomas ugdymas, kad jie būtų užimti ir prižiūrėti , bei lavintų ne tik pagrindines žinias, bet ir kūrybiškumą  bei jų saviraišką.
     

Planuojamos veiklos:

  1. Suorganizuoti kuo įvairesnių laisvalaikio praleidimo pramogų.

  2. Praleisti daugiau laisvo laiko kartu su vaikais aktyviai bendraujant ir atliekant įvairius darbelius .

  3. Šviesti vaikus apie dantų priežiūrą ir higieną.

  4. Organizuoti labdaros koncertą paremti lapių vaikų globos namų auklėtinius.

  5. Gydyti vaikų dantukus ir suteikti kitas estetines burnos ir dantų paslaugas.

SOCIALINIS PROJEKTAS „ATSIGRĘŽK Į VAIKUS“

2013-2015m

Pagalba paaugliams, kuriems ateina laikas palikti vaikų namus, jie rengiasi savarankiškai gyventi, mokytis bei dirbti.

Be to, kad teikėme paramą jaunuoliams įvairiais daiktais, drabužiais, buitine technika, taip pat siekėme skatinti jaunuolių iniciatyvumą, stiprinti jų socialinius įgūdžius:

-Suorganizavome paskaitų ciklą galimų profesijų pasirinkimo tema;

-Suorganizavome paskaitų ciklą lytinio švietimo tema;

-Suorganizavome susitikimą su motyvuotais, tikslo siekiančiais bendraamžiais. Manome, kad geras pavyzdys, ypač bendraamžių, užkrečia;

-Siekdamos plėsti jaunuolių socialinius įgūdžius stengėmės juos supažindinti su asociacijos narių šeimose esamomis tradicijomis – kartu šventėme įvairias tradicines šventes, padėjome ir skatinome aktyviai patiems dalyvauti socialinėse veiklose bei jų organizavime.

Bendradarbiavome su laikinosios vaikų globos namais „Atsigręžk į vaikus” padėjome įsigyti sporto inventoriaus. Aktyviai dalyvavome įvairiuose renginiuose, ypatingą dėmesį skyrėme lietuviškumui ir pilietiškumui ugdyti. Palaikydamos savo tautos viziją, rengėme renginius, įprasminančius Lietuvos istoriją, primenančius mūsų tradicijass (pavyzdžiui, kartu su vaikais bei folkloriniu ansambliu organizavome šv. Kūčių vakarienę.).

SOCIALINIS PROJEKTAS
„WOMEN TO WOMEN“ 
(MOTERYS MOTERIMS)

2010-2012m

Teisinė, psichologinė ir moralinė pagalba moterims, atsidūrusioms Caritas Motinos ir vaiko globos namuose.

Asociacijos narėms glaudžiai bendradarbiaujant su Caritas Motinos ir vaiko globos namais, turėjome galimybę padėti moterims, patyrusioms tiek fizinį tiek psichologinį smurtą, besiglaudžiančioms su mažyliais ir naujagimiais šiame centre.

 

Teikėme teisinę, psichologinę bei materialinę pagalba. Ši mūsų materiali ir moralinė parama buvo moterims reikalinga ir naudinga, o asociacijos narių lankymasis centre bei bendravimas buvo naudingas pačioms narėms.

SOCIALINIS PROJEKTAS „SĄNARIUKAI“

2010-2012m

Projekto tikslas:

Sukurti patogesnę aplinką reumatinius susirgimus besigydantiems vaikams nuperkant baldus, pritaikytus reumatinėmis ligomis sergantiems vaikams.


 

2012.05.10 VUL Santariškių klinikų reumatinių ligų skyriui nupirktos ir perduotos lovos.
 

2012.07.17 VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo „Vaikų ligoninė“ pediatrijos skyriui perduota 14 komodų ir 6 stalai.
 

2012 metais atnaujintas vaikų kambarys VUL Santariškių klinikų reumatinių ligų skyriuje. Laikantis projekte numatytų vizijų vaikai ligoninėje buvo nuolat lankomi asociacijos narių, nešinų rėmėjų skirtomis dovanėlėmis.

BENDRADARBIAVIMAS SU VAIKŲ ŠIRDIES LIGŲ ASOCIACIJA „MAŽOJI ŠIRDELĖ“

2010-2012m

Projekto tikslas:

Padėti Vilniaus universiteto Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui įsigyti echokardiografijos aparato “Vivid 7“ daviklį M4S.

2012.04.19 nupirktas ir Vilniaus Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui perduotas M4S matricinis sektorinis daviklis širdies tyrimams atlikti. Šis daviklis padeda laiku identifikuoti vaikų širdies ydas.

Už surinktas lėšas taip pat nupirkta šildymo/ kondicionavimo sistema Klaipėdoje esančiai dailės studijai “Meda Project”, kurioje užsiėmimus lanko širdies ligomis sergantys vaikučiai.

SOCIALINIS PROJEKTAS „KITAS VARIANTAS“

2009-2010m

Projekto tikslas:

Suteikti jaunimui žinių apie profesijas, skatinti socialinį aktyvumą kviečiant iš arčiau susipažinti su klubo veikla.

Naujai susikūrusiai organizacijai suteikti žinių ir pagrindą plėtrai.


 

1.     Surengta stovykla projekto „Kitas variantas“ dalyviams. Jos metu skaitytos paskaitos „Karjera – nuo vadybininko iki vadovo“, „Pažintis su klasikine muzika“, „Efektyvus poilsis pagal Silva metodą“. Suorganizuotos komandos formavimo užduotys.
 

2.     Stovyklos tikslas – moksleivių bendravimo įgūdžių tobulinimas - sėkmingai pasiektas. Moksleiviai toliau aktyviai bendrauja, rengia susitikimus.

PAPARČIŲ ŠV. JUOZAPO VAIKŲ GLOBOS NAMŲ RĖMIMAS

2006-2008m

Projekto tikslas:

Suteikti vaikams ugdymą laisvalaikiu. Ladies Circle narės vedė modernaus šokio pamokas, bendravo su vaikais, lankė vaikus kartu su asociacijos narių šeimų vaikais.

1.     Ugdoma socialinė atsakomybė ir bendravimas su bendruomene;
 

2.     Vaikų užimtumas suteikiant galimybes dalyvauti būreliuose;
 

3.     Lavinimas bei ugdymas per papildomas priemones: bendravimą su asociacijos narių šeimų nariais, dalyvavimą organizuojamuose žaidimuose.

bottom of page