top of page

Kalėdų stebuklas 9 asmenų šeimai

Updated: Feb 5, 2023

Ši istorija - apie stebuklus, kuriuos kuriame pačios.


2022 metų žiema.

Gruodžio mėnesį susipažinome su Skuodo rajone gyvenančia šeima - mama su sergančiu vyru auginančia 7 vaikus, iš jų 2 globotinius. Sunkiai dirbanti suvargusi mama svajojo turėti namuose jaukų kampelį, kuriame tilptų ir laiką leisti galėtų visa šeima kartu, kur būtų drąsiau įsileisti užėjusį svečią.


Džiaugiamės, kad mūsų klubui kartu partneriais pavyko įgyvendinti šį paramos projektą – iš dalies suremontuoti gyvenamąjį būstą (kambarį ir 2 koridorius) bei aprūpinti šeimą būtiniausiais daiktais. Prie šios iniciatyvos prisidėjo net 35 žmonės.


Tais metais per 12 dienų, likusių iki Kalėdų, mums pavyko šeimai sukurti ne tik aplinkos, bet ir, svarbiausia, emocinį pokytį. Kitaip tariant, Ladies‘ Circle indėlis buvo daug daugiau nei tik suremontuotas kambarys bei koridoriai – tai buvo ir šeimos įgalinimas suprasti, kad galimybių yra, reikia tik veikti ir stengtis jas pamatyti. Be to, vaikai patys rodė norą padėti remontą vykdžiusiems meistrams ir tuo pačiu pramoko vidaus apdailos darbų.


Labiausiai džiugina, kad, gavusi postūmį, šeima pati įsidrąsino dėti pastangas ir po naujųjų metų patys susiremontavo dar vieną namo kambariuką. Iš likusių suaukotų lėšų nusipirko grindų dangos, su vietine statybinių prekių parduotuve susitarė į skolą paimti trūkstamų statybinių medžiagų, kad sūnūs galėtų kuo greičiau atlikti remonto darbus.


Tai nuostabi istorija, liudijanti, kad gerumas, vienybė, komandinė dvasia, žmonių atjauta išties egzistuoja.


AČIŪ PRISIDĖJUSIEMS:


Pirminė medžiagų sąmata kambario ir koridorių remontui sudarė 2000 eurų. Didžiąją dalį lėšų skyrė moterų klubas Ladies‘ Circle Lietuva. Klubas taip pat organizavo piniginės paramos medžiagoms rinkimą iš Klaipėdos įmonių.


Tariame nuoširdų AČIŪ:

  • NTsfera, UAB skyrė pinigines lėšas medžiagoms pirkti;

  • Vėjo uostas, UAB nupirko USB plokščių;

  • Saulės butai, UAB nupirko skalbimo mašiną;

  • Apdailos partneris, UAB padovanojo baldų;

  • Aktyvistas, UAB ir Skanėstai, UAB skyrė lėšų medžiagoms, suteikė transportą bei kurą baldams, statybinėms medžiagoms bei padovanotoms malkoms suvežti. Svarbiausias šių įmonių indėlis - skirti meistrai, kurie atliko remonto darbus ir dar sutiko dalį savo darbo šeimai skirti neatlygintinai;

  • Round Table Lietuva vyrų klubas padovanojo dažų;

  • Lietuvos Raudonasis Kryžius padovanojo vidaus duris ir knygų;

  • Klaipėdos Ladies‘ Circle klubo narės vyras padovanojo puikių medienos atraižų, kurių užteks apšildyti namą visą žiemą;

  • Ladies‘ Circle visų miestų klubų moterys dovanojo naujos patalynės komplektų, žaislų, kanceliarinių prekių, maisto kalėdiniam stalui, nupirko batukus globotiniui. Viena klubietė šeimai skyrė asmeninę piniginę paramą;

  • Aktyvistas, UAB ir Skanėstai, UAB darbuotojai empatiškai sutiko kvietimą skirti laiko resursų reikalingų daiktų paieškai, surado bei patys padovanojo patalynės, puodų rinkinį, virtuvės indų ir reikmenų, televizorių, vaikams knygučių, užduotėlių žurnaliukų, žaislų, vaišių Kalėdų stalui.


Perskaitę paramos projekto organizatorių skelbimus apie ieškomus daiktus, nepažįstami žmonės dovanojo šeimai patalynės, pledą, pagalvių, pirštinių, naktinę lemputę, užuolaidas, kėdučių, pakabų, rankinę, saldainių, indų džiovyklę, rūbų, staliuką, viryklę, sofų komplektą.


Manome, jog bendra projekto vertė šeimai galėjo siekti 4500-5000 eurų.


Daug žmonių susivienijo, daug širdžių palietė šis geras ir gražus darbas – suteikti šeimos namams daugiau šviesos ir jaukumo prieš Kalėdas. Kartu galime sukurti bet kurį stebuklą, kokį tik pajėgiame susvajoti. Dar kartą AČIŪ visiems prisidėjusiems rankomis, idėjomis ir širdimis.


Akimirka atnaujintame Nijolės kambaryje.


33 views0 comments

Comments


bottom of page